Czym jest przywództwo sytuacyjne?

Nowa firma to nie tylko produkt, to więcej ludzie, a tak naprawdę to zgrany zespół, który dąży do osiągnięcia sukcesu. Rynek jest w ostatnich czasach przepełniony, by być cały czas na szczycie każdy przedsiębiorca musi radzić sobie w innych sytuacjach.

Rynek jest elastyczny, zmienia się często od sytuacji, niestety przedsiębiorcy, którzy wciąż żyją w jednym martwym punkcie, trzymają się sztywno reguł niestety tracą na rynku, nie są mobilni, nie dopasowują się do zmian. Warto odpowiednio zarządzać zespołem, by móc zdobywać coraz szersze horyzonty, by być rozpoznawanym w coraz większym kręgu. Do tego wskazane jest przywództwo sytuacyjne.

Obierając wybrany model działania, nie możemy przy nim sztywno tkwić, rynek potrzebuje zmian, nie wszystko da się utrzymać w określonych ramach. Potrzeba zmian, elastyczności. Często obwiniamy swoich pracowników o niedostosowanie się sytuacji czy nie wykonanie polecenia, jednak czy tak właściwie to jest wina naszego człowieka, czy przypadkiem to nie sam przedsiębiorca nie radzi sobie w określonej sytuacji? Warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Kierownik to człowiek, który ma jasno określić cel nowemu pracownikowi, to ostoja, która zna rynek i potrafi wytłumaczyć, wdrożyć swoich podopiecznych, ważne by proces ten przebiegał bezstresowo. Początki są trudne, brak zaufania sprawia, że nie wszystko działa tak skutecznie jak powinno, z czasem jednak przy prawidłowym zarządzaniu pracownicy oczekują odrobiny zaufania. Wszystko zależy oczywiście od zaistniałej sytuacji, szef to typ, który obserwuje, widzi, wie gdzie są pracownicy a jeszcze w jaki sposób nimi zarządzać, by nikt nie czuł się pokrzywdzony,a praca była niezwykle bogata i efektywna.


Na blogu: http://www.pwp.net.pl/czym-zajmuje-sie-dzial-kadr-i-plac/

Na rynku pojawia się wiele poradników, jednak najistotniejsza jest praca i doświadczenie, które może zapewnić tylko człowiek wykwalifikowany, pracujący kilka lat na konkretnym stanowisku. Warto zainwestować w rozwój swoich pracowników, przynieść to może wiele pozytywnych reakcji.

Komentarze